Kalendarz wydarzeń

Audyt i przygotowanie kompleksowej dokumentacji z zakresu ochrony danych osobowych w spółdzielni mieszkaniowej.
Od Niedziela, 01 Styczeń 2017
Do Niedziela, 31 Grudzień 2017
Odsłon : 5218

Audyt i przygotowanie kompleksowej dokumentacji

z zakresu ochrony danych osobowych w spółdzielni mieszkaniowej.

 

Audyt:

 

Zakres: W dniu 14 kwietnia 2016 r. Parlament Europejski przyjął pakiet legislacyjny dotyczący nowych unijnych ram prawnych ochrony danych osobowych, które będą obowiązywać m.in. spółdzielnie mieszkaniowe. Audyt ochrony danych osobowych ma na celu kompleksowe dostosowanie przetwarzania danych osobowych do wymogów stawianych przez przepisy dotyczące ochrony danych osobowych. To sprawdzenie jak odbywa się przetwarzanie danych osobowych, pomoc we wdrożeniu systemu ochrony danych. W trakcie audytu zostaną przeanalizowane zasady przetwarzania oraz dokumentacja przyjęta w spółdzielni mieszkaniowej., a następnie przygotowane zostaną wytyczne dzięki którym spółdzielnia będzie dysponowała pełną wiedzą na temat stanu ochrony danych osobowych. Przedstawione etapy działania uzupełniane są o informacje dotyczące praktyki kontrolnej GIODO. 

 

Prace składające się na audyt dotyczący ochrony danych osobowych.

 

1. Sporządzenie pisemnej analizy statutu, regulaminów i wewnętrznych druków w spółdzielni w relacji do ochrony danych osobowych.

2. Sporządzenie pisemnych wytycznych z zakresie dostosowania środków bezpieczeństwa i obowiązków prawnych w obszarze technicznym, informatycznym i organizacyjnym w spółdzielni mieszkaniowej.

3. W razie zaistnienia takiej potrzeby, konsultacje telefoniczne lub mailowe z pracownikami spółdzielni mieszkaniowej. dotyczące ochrony danych osobowych.owe Rozporządzenie w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE – jak interpretować, jakie zmiany wprowadzać, jak opracować harmonogram zmian.

 

Dokumentacja - lista projektów dokumentów.

 

1.    Opracowanie harmonogramu dostosowania systemu ochrony danych osobowych do RODO.

2.    Rejestr kategorii czynności przetwarzania danych osobowych.

3.    Wzór zgłoszenia naruszenia ochrony danych osobowych do GIODO.

4.    Sporządzenie projektu dokumentacji przetwarzania danych osobowych w spółdzielni mieszkaniowej.

5.    Opracowanie wykazów zbiorów danych osobowych ( po zebraniu niezbędnych informacji od w spółdzielni mieszkaniowej) będącego załącznikiem do polityki bezpieczeństwa wraz ze wskazaniem: podstawy prawnej przetwarzania, miejsc przechowywania programów zastosowanych do przetwarzania tych danych, opisu struktury zbiorów danych wskazującego zawartość poszczególnych pół informacyjnych i powiązania między nimi oraz sposobu przepływu danych pomiędzy poszczególnymi systemami.

6.    Polityka bezpieczeństwa danych osobowych – indywidualnie dostosowana dla spółdzielni mieszkaniowej Instrukcja zarządzania systemem informatycznym służącym do przetwarzania danych osobowych  - indywidualnie  dostosowana dla spółdzielni mieszkaniowej.

7.    Upoważnienia dla pracowników, współpracowników i członków organów w spółdzielni mieszkaniowej.

8.    Ewidencja upoważnień.

9.    Oświadczenia osób przetwarzających dane osobowe.

10.   Zgoda na przetwarzanie  w obszarze przetwarzania danych osobowych.

11.   Wewnętrzna ewidencja zbiorów danych osobowych - indywidualnie dostosowana dla spółdzielni mieszkaniowej.

12.   Umowa o powierzenie do przetwarzania danych osobowych.

13.   Projekt sprawozdania dotyczącego ochrony danych osobowych.

14.   Sporządzenie projektu ewidencji upoważnień (wzór dokumentu).

 

Wykonawca : Pan Dariusz Wociór - radca prawny, wieloletni pracownik dużej spółdzielni mieszkaniowe w Warszawie (PRAKTYK), zajmujący się obsługą prawną spółdzielni i wspólnot. Pisze i opracowuje dokumenty wewnętrzne w spółdzielniach mieszkaniowych i wspólnotach tj. statuty, regulaminy, uchwały i umowy. Absolwent wydziału Prawa na Uniwersytecie Marii Curie  Skłodowskiej w Lubinie. Ukończył Studia Przygotowania Pedagogicznego i posiada uprawnienia do nauczania. W 2010 r. uzyskał licencję zawodową w zakresie zarządzania nieruchomościami. Autor publikacji  z zakresu prawa spółdzielczego m.in. Rzeczpospolita i wydawnictwo CH Beck. Doświadczony i lubiany wykładowca.

Autor publikacji:

•    Ochrona danych osobowych i informacji niejawnych z uwzględnieniem ogólnego rozporządzenia unijnego. ( Wydaw. CH Beck 05/2016)

•    Ochrona danych osobowych w sektorze publicznym. Z uwzględnieniem ogólnego rozporządzenia unijnego ( Wydaw. CH Beck 07/2016)

 

Informacje Dodatkowe :

 

Termin wykonania: 30 dni od zaakceptowania oferty. (ustalany indywidualnie z zamawiającym).

Koszt: ustalany indywidualnie z zamawiającym

Formalności/sposób płatności: Umowa o świadczenie usług szkoleniowych/ przelew po wykonaniu zamówienia.

 

Wykonane prace będą uwzględniać specyfikę jednostki, aktualny stan prawny i oczekiwania organów i pracowników spółdzielni mieszkaniowej.

 

 


Zapisy i szczegółowe informacje

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego:


Tel.: 32 700 79 23
Kom.: 731 81 81 31
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prowadzący:
Kontakt :
Telefon : 731 81 81 31 Mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Rejestracja zamknięta
Lokalizacja: , tel.: